Atiye 2. Sezonda Ne Olacak?

Netflix'in ikinci Türk yapımı dizisi olan başrolünü Beren Saat'in üstlendiği Atiye'nin 2. Sezonunda Neler olacak?

Atiye 2. Sezonda Ne Olacak?
26 Ocak 2020 - 21:00 - Güncelleme: 27 Ocak 2020 - 16:49

Netflix'in merakla izlenen Türk Dizisi Atiye ilk sezonuyla çoğu izleyicinin beğenisini kazandı.

Atiye Dünyanın Uyanışı adlı kitaptan uyarlanan, başrollerini Beren Saat ve Mehmet Günsür'ün üstlendiği Fantastik-Aksiyon dizisidir. Dizi, yıllarca belli bir sembolü çizen ve bu resimlerle sergi açan ressam Atiye, zengin bir iş adamının oğlu Ozan ile mutlu birlikteliklerinde düğün arifesinde iken, sonradan anneannesi olduğunu anladığı tuhaf giysili, tuhaf görünümlü kadının hayallerini görmeye başlar, aldığı bir işaretle bu sembolü neden çizdiğini sorgulamasıyla başlıyor. Sembolü bulan Arkeolog Erhan'la iletişim kurup onu da bu işin içine dahil ediyor..
Atiye Göbeklitepe'ye gidip işaret hakkında bilgi almak istiyor, Arkeolog Erhan Atiye'ye inanmıyor ve onu evine göndermek istiyor, Atiye eve dönmeye hazırlanırken alnının ortasında yıldız dövmesi olan bir kız ona engel oluyor ve onu Göbeklitepe içerisindeki gizli mağaralara götürüyor. Orada Atiye'nin bu işle alakası olduğunu anlayan Erhan Atiye'yle birlikte çalışmaya başlar. Kendilerine engel olmak isteyen dış güçler olduğunu anlayan oyuncularımız en sonunda Atiye'nin anneannesinin de yardımıyla işaretleri takip ederek Adıyaman Nemrut Dağı'nda şifreyi çözmeye koyuluyor. Bu sıralarda Ozan ve babası Serdar Bey Atiye'nin kardeşi Cansu'yu öldürür. Dizinin sonlarında Atiye şifreyi çözüp mağaranın sonuna ulaştığında kardeşini bulur...

Şimdi merakla beklenen 2. Sezon'da Atiye dizisinde neler olacak?
Tahminde bulunacak olursak, bıçaklanan Erhan ölmeyecek ve Atiye'yle beraber alacakları yeni şifrelerle ilginç tarihi olayları çözmeye devam edecek. Senaryosuyla ilgi çeken dizinin 2. Sezonu ile ilgili bir açıklama ve paylaşım olduğunda siz değerli okurlarımızı haberdar edeceğiz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum