Bakan Selçuk'tan Yeni Destek Açıklaması

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan engellilere, yaşlılara ve işverenlere Yeni Destek Açıklaması

Bakan Selçuk'tan Yeni Destek Açıklaması
16 Nisan 2020 - 11:22 - Güncelleme: 16 Nisan 2020 - 12:15
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan engellilere, yaşlılara ve işverenlere Yeni Destek Açıklamalarında bulundu.

İşte o açıklamalar:Kurumsal bakım ihtiyacı olan yaşlılarımızın ve engellilerimizin gelir durumuna ve engel oranına bakılmaksızın, özel huzurevlerinde ve engelli bakım merkezlerindeki ücretlerini Bakanlık olarak karşılayacağız

Ücretsiz izne ayrılan ve Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanamayan işçilerimiz ile 15 Mart sonrasında iş sözleşmesi feshedilen işçilerimize, ücretsiz izinde bulundukları veya işsiz kaldıkları süre kadar aylık 1177,00 TL gelir desteği sağlıyoruz.

Nakdi ücret desteğinden yararlanan çalışanlarımız, Genel Sağlık Sigortalı (GSS) sayılacak ve sigorta primleri İşsizlik Fonu'ndan karşılanacak. Böylece, kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları aile bireyleri sağlık hizmetlerinden faydalanacak. Kısa Çalışma ödemelerinin hızlı bir şekilde yapılması için uygunluk tespitinin tamamlanması beklenmeyecek.

İşverenlerimizin beyanı doğrultusunda ödemeler gerçekleştirilecek.

Buna ek olarak emekçilerimize bir iyi haber daha vermek istiyorum. Nakdi ücret desteğinden yararlanan çalışanlarımız, GSS'li sayılacak ve sigorta primleri İşsizlik Fonu'ndan karşılanacak. Böylece, kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları aile bireyleri sağlık hizmetlerinden faydalanacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Erdinç Saban
    1 yıl önce
    Engellilere iş imkanı sağlayın bakanım ben 11 aydır işsizim ne devlet kurumu nede özel sektör de ıstihdam yok malesef ne olacak bu engellilerin durumu?