EKPSS tercihleri Neden Başlamadı? İşte detaylar...

EKPSS tercihleri Neden Başlamadı? İşte detaylar...
11 Aralık 2019 - 20:26 - Güncelleme: 11 Aralık 2019 - 21:09

EKPSS tercihlerinin 11 Aralık 2019'da başlayacağına dair ilgili fedarasyon tarafından yapılan yanlış açıklamaya dair bu paylaşımı yapma ihtiyacı duyduk.

Bilindiği üzere Türkiye Engelliler Platformu bir açıklama yapmış EKPSS tercihlerinin 11 Aralık 2019 da başlayacağını açıklamıştı. Bu açıklama Türkiye'nin önde gelen güvenilir internet sitelerinde yayınlanmış ve bu haberi bizde internet sitemize, facebook sayfalarımıza aktarmışdık.
Yapılan bu yanlış açıklamadan dolayı gün boyu engelliler mağdur olmuş, haberi konu kamu kurumlarında yoğunluk yaşanmıştır. Konuyla ilgili olarak bugün saat 10:23'te Türkiye Engelliler Platformu. EKPSS 2019/1 atamasıyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

"Türkiye Engelliler Platformu. EKPSS 2019/1 atamasıyla ilgili yaptığımız haberle ilgili genel başkanımız ve Ankara il temsilciliği yetkilileri gözaltına alındı.Bu sabah itibariyle adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Gerekli açıklama ve savunmayı adli mercilere ilettik. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."Engellilerin EKPSS atamaları konusunda bakan ve devlet kurumları harici açıklamaları dikkate almamaları gerekmektedir. EKPSS tercihleri konusunda bakanın en son açıklaması geçerlidir.

Aile Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un açıklaması:

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Kamu kurum ve kuruluşlarımızdan topladığımız talepler neticesinde aralık ayının son haftasında engelli kardeşlerimizin kamu kurumlarına atanması için bir kura töreni düzenleyeceğiz." ifadesinde bulunmuştu.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum