Extraction Sondaki Adam Kim? Tyler Mı?

Extraction Amerikan yapımı aksiyon dizisidir, Tyler (Chris Hemsworth) çok zorlu bir kurtarma operasyonundan sonra kurtardığı çocuk filmin son sahnesinde Tyler'a benzeyen birini görür, O gördüğü adam kim? Tyler mı?

Extraction Sondaki Adam Kim? Tyler Mı?
17 Mayıs 2020 - 23:15
Paralı asker Tyler Rake, Hindistan'ın en büyük uyuşturucu kaçakçısının kaçırılan oğlu Ovi Mahajan'ı Dakka, Bangladeş'ten kurtarmak için görevlendirilir. Ovi'yi kurtardıktan sonrasında şehrin en büyük uyuşturucu efendisi Amir polisle işbirliği yaparak şehri tecrite almaya çalışır. Tyler artık her adımında düşmanla burun buruna gelecektir. Yol süresince Tyler küçük yaşta kaybetmiş olduğu oğlu aklında canlanır ve Ovi'ye karşı bir yakınlık hisseder. Ovi'nin babasının sağ kolu Saju fidye parasını ödemekten kaçınmak için evladı tek başına kurtarmaya çalışır.

Her ne kadar Tyler ve Saju birbirleriyle savaşıp Ovi'yi almaya çalışsa da koşullar ikisini de askerler ve polisler ile savaşıp şehirden çıkmaya zorlar. Saju çatışma sırasında ordu lideri tarafından öldürülür. Tyler bu sırada Ovi'nin kaçışını sağlamak için yerel güçlerle çatışmaya devam eder. Tyler, kendisini uyuşturucu efendisine ispat etmek isteyen, tek parmağını kesen Farhad tarafından ateş edilerek vurulmasıyla ölümcül bir şekilde yaralanır. Tyler kendisini köprüden aşağıya atar ve nehire düşer. Paralı asker kadrosu Ovi'yi başarılı bir halde Mumbai, Hindistan'a ulaştırır.Olaylardan sekiz ay sonra Nik, Amir'i yemek yediği bir restoranın tuvaletinde kafasından vurup öldürürken Ovi ise Tyler'ı düşünerek okulun havuzuna dalış yapıyor ve suda aynı Tyler gibi uzun süre kalıp havuzdan çıktıktan sonra birisinin onu izlediğini fark eder (Tyler olabilir).

Filmin Yönetmeni Hargrave, sonun belirsizliği üzerine şu sözleri sarf etti: "Tüm prodüksiyon süreci boyunca filmin sonunun ne olmasının istendiğiyle ilgili bir tartışma oldu ve birkaç farklı son çektik. Test izleyicisi aracılığıyla ve sinemacılar olarak aramızda bunun en iyi son olacağı kararını verdik. Farklı kitleler filmi farklı sonlarla gördü. Farklı tepkileri oldu. Test izleyicileri ortadan ikiye bölündüler. Buna saygılı olmaya ve hizmet etmeye çalıştık. Bu durum filme bakış açınıza bağlı. Bence filmin sonu farklı insanlar için farklı şekillerde görülecek. Film boyunca karakterlere duyduğunuz hislerinize bağlı."


 FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum