La Casa De Papel Profesör Kimdir? Evli mi?

La Casa De Papel Dizisinde başrol karakterlerden biri olan Profesör'ü (Alvaro Morte) sizler için araştırdık.

La Casa De Papel Profesör Kimdir? Evli mi?
15 Ekim 2019 - 11:49 - Güncelleme: 08 Nisan 2020 - 18:37

La Casa De Papel Dizisinde başrol karakterlerden biri olan Profesör'ü (Alvaro Morte) sizler için araştırdık.

Doğum tarihi: 23 Şubat 1975 (44 yaşında),
Doğum Yeri: Algeciras Emirliği (Cadiz, İspanya) 
Boy: 1,83 m
Evli mi?: Evet, Eşinin ismi: Blanca Clemente
Çocuk Sayısı: 2Morte, oyunculuk kariyerine İspanyol televizyon dizisi Hospital Central'da küçük bir rolle başladı . İspanyol televizyon dizisi Planta 25, İspanyol televizyon dizisi olan Adolfo Castillo, Bandolera, Gabriel Areta televizyonunun İspanyol dizisi olan Amar en Tiempos Revueltos'ta, İspanyol telenovela El secreto de Puente Viejo'da ise Ray Moliner rolüyle seyircilerin karşısına çıktı.

2017 yılında, Morte, Antena 3 İspanyol televizyon dizisi La Casa De Papel'de Sergio "El Profesör" Marquina rolünü oynadı, karakterin tasvirinden ötürü övgüyle övüldü ve televizyon dizisinin yanı sıra dünya çapında ün kazandı. 2017 yılının sonlarında Netflix dizi serisini aldı ve dünya çapında yayınladı. En son bölüm 3 Temmuz 2019'da yayınlandı.

Morte, Rafael Torres'in İspanyol filmi Lola, la película'daki (2007) küçük rolünü oynadı ve ilk uzun metrajlı filmini yaptı. Ancak, uzun metrajlı filmde Netflix İspanyol filmi Mirage'de (2018) David Ortiz rolünü oynadığı sırada uzun metrajlı filmde oynadı. 2019'da Movistar + Spanish televizyon dizisi El embarcadero'da Óscar rolünü oynadı .

Oyunculuk çalışmalarına ek olarak Morte, 2012 yılında kurulan 300 Pistolas (300 Tabanca) adlı bir tiyatro şirketinin sahibidir.

Şimdilerde ise patlamayı yaptığı Netflix Dizisi La Casa De Papel'in 5. Sezonu izleyiciler tarafından merakla beklenmektedir.

La Casa De Papel Profesör Ölecek mi? Habere gitmek için TIKLA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum