ÖSYM duyurdu, Adaylar Fotoğraflarını Güncelleyebilecek

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki Aday Fotoğraflarının T.C. Kimlik Kartındaki Fotoğrafla Güncellenmesi

ÖSYM duyurdu, Adaylar Fotoğraflarını Güncelleyebilecek
07 Ekim 2020 - 13:35 - Güncelleme: 07 Ekim 2020 - 18:13
ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki Aday Fotoğraflarının T.C. Kimlik Kartındaki Fotoğrafla Güncellenmesi konusunda açıklama yayınladı. İşte açıklama:

DUYURU
(07 Ekim 2020)
ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki Aday Fotoğraflarının T.C. Kimlik Kartındaki Fotoğrafla Güncellenmesi

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kaydı  olan adayların, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen iş ve işlemlerde kullanılan sistemde kayıtlı fotoğrafı, herhangi bir sınav başvurusuna bağlı olmaksızın adayın kendisi tarafından Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartındaki fotoğrafıyla güncellenebilecektir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kaydı  olan adaylardan, sistemdeki fotoğrafını T.C. Kimlik Kartındaki fotoğrafıyla güncellemek isteyenler, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (https://ais.osym.gov.tr) ve AİS Mobil Uygulamasında yer alan "Profilim" menüsündeki “Fotoğraf Bilgilerim’’ ekranından “TC Kimlik Kartı Fotoğrafımı Kullan” butonuna tıklayarak sistemde mevcut olan fotoğrafını, T.C. Kimlik Kartındaki fotoğrafı ile güncelleyebileceklerdir. Ayrıca, adayların ÖSYM’nin  https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından bireysel olarak yapacağı sınav başvurularında sistemdeki fotoğrafı, adayın varsa T.C. Kimlik Kartındaki fotoğrafı ile başka herhangi bir işlem gerekmeksizin otomatik olarak güncellenecektir.
Bu uygulama sayesinde, T.C. Kimlik Kartı edinen tüm adaylar, ÖSYM başvuru merkezlerine gitmeden sistemdeki fotoğraflarını bireysel olarak istedikleri zaman güncelleyebileceklerdir.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum