Rise Of Empires: Ottoman 2.Sezonda Ne Olacak?

İzleyicilerin merakla beklediği Rise Of Empires: Ottoman'ın 2.Sezonunun konusu nedir? Ne Zaman Gelecek?

Rise Of Empires: Ottoman 2.Sezonda Ne Olacak?
25 Ocak 2020 - 12:26 - Güncelleme: 27 Ocak 2020 - 16:49

Rise Of Empires: Ottoman ilk sezonuyla dikkatleri üzerine çekti, hem belgesel hem de tarihi anıların canlandırıldığı dizi Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u yani Konstantinopolis'i alma planlarını anlatıyor.

Dizi, ilk başta Mehmet'in tahta nasıl geldiğini, çocukluğunda neler yaptığını, babası 2. Murad ile olan ilişkilerini ve İstanbul'u neden alması gerektiğini seyircilere sunuyor.
Mehmet çocukluğundan bu yana İstanbul'u almayı çok istiyor, babası dahil 23 devlet bu şehri kuşatmış ama kimse başarıp surları geçememiştir. Peygamber efendimiz bir hadisinde "Kostantiniyye elbette fetholunacaktır. “Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan, onu fetheden asker ne güzel askerdir.” Bu hadisten çok etkilenen Mehmet tahta geçtikten sonra ilk hedefi olarak İstanbul'u topraklarına katmayı planlıyor.

Dizinin sonunda İstanbul'u ele geçiren Mehmet bu hayaline kavuşuyor. Şimdi ise akıllarda dizinin 2. Sezonunda ne olacak? Hangi tarihi dilimden bahsedilecek? Hangi Osmanlı Padişahı konu alınacak?

Şimdilik Netflix cephesinden bir fragman veya bir açıklama yapılmadı fakat biz dizinin ikinci sezonunda Kanuni Sultan Süleyman'ı konu alacağını düşünmekteyiz. Tabii ki yine Osmanlı Padişahlarından gidilecek olursa..
Tabii ki bu bir varsayım belki de Yavuz Sultan Selim konu alınacak, bunu bilemeyiz, Netflix'den bir açıklama benzeri şeyden haber aldığımızda siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.
Dizinin eleştirileri için diğer haberimize göz atabilirsiniz;
https://www.kamu24.net/rise-of-empires-ottoman-elestiri-dizi-incelemesi/10493/

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum