Sağlık Bakanlığı'ndan 2020'de Atama Müjdesi

Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamayla atama bekleyen Sağlık Personeli Adaylarına umut ışığı oldu.

Sağlık Bakanlığı'ndan 2020'de Atama Müjdesi
12 Şubat 2020 - 11:27
12 Şubat Tarihli yeni açıklamasında Fahrettin Koca, "Bakanlığın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz."

"Bu kapsamda, 3 bin 762'si hemşire, bin 91'i ebe ve 3 bin 476'sı sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak. Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar, tercihlerini 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir."Fahrettin Koca, 2020 yılı sözleşmeli sağlık personeli alımına ilişkin "Pozisyon ihdası ve açıktan atama izni için ilgili kurumlarla görüşmelerimiz devam ediyor." ifadesini kullandı. Yani bu demek oluyor ki 2020'de Şubat ataması haricinde bir atama daha olması için çalışmalar sürüyor. Bundan sonra sağlıkçılar atanma ümidiyle beklemeye koyuldu. Tahminimizce atama olursa, geçmiş yıllardaki alımlara bakacak olursak Haziran ve Ağustos aylarında olacak.

Atamaların, vatandaşlara daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirten Koca, atamaların sağlık camiasına hayırlı olması temennisinde bulundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum