Türkiye'nin Otomobili...İlk ön siparişi Erdoğan verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Recep Tayyip Erdoğan olarak, şahsım adına ilk ön siparişi de buradan veriyorum

Türkiye'nin Otomobili...İlk ön siparişi Erdoğan verdi
27 Aralık 2019 - 16:57 - Güncelleme: 27 Aralık 2019 - 17:04
Türkiye'nin merakla beklediği yerli otomobilin yürüyen ilk ön gösterimi gerçekleştiriliyor. Hafta başından bu yana her gün yeni detayları Twitter'dan duyurulan "Türkiye'nin Otomobili"nin ön gösterim aracının tanıtımı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Gebze'de yapıldı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Otomobili'nin ön gösterimi töreninde konuştu. Erdoğan'ın konuşmasının satır başları; Yerli otomobil fabrikası Gemlik'teki TSK arazisi üzerine kurulacak Yerli otomobil sıfır emisyonla çalışarak çevreyi hiç kirletmeyecek (Yerli otomobil) Kimseden lisans ve icazet almıyor, her türlü teknik özelliği kendimiz belirliyoruz.
Oyunun kurallarını artık biz koyuyoruz. 2022 yılında Türkiye'de tüm şarj altyapımız da hazır olacak. Yerlilik ve millilikten anlamayanlar var, onlar bizi ilgilendirmez, biz işimize bakacağız.

Hiç kimse bu gerçeği perdelemeye çalışmamalı. Sınıfının en geniş iç hacimli, en yüksek performanslı ve en uygun maliyetli aracını inşallah üreteceğiz. Seri üretime geçtiğimizde, Avrupa'nın klasik olmayan, doğuştan elektrikli ilk ve tek SUV modelinin inşallah sahibi olacağız.Recep Tayyip Erdoğan olarak, şahsım adına ilk ön siparişi de buradan veriyorum.
memurlar.net
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum